X
Menu

Kuchnie klasyczne

Kuchnie klasyczne to ponadczasowe połączenie tradycji z nowoczesnym komfortem. Ciepłe i przytulne wnętrza tworzą styl, który nie mija wraz z sezonowym trendem, przez co jest bezpieczną inwestycją na lata.

Wyróżnikiem kuchni klasycznych są charakterystyczne elementy jak frezy na frontach, zdobione uchwyty klamek oraz zabudowany okap. Popularnością cieszą się również przeszklone witrynki, w których przechowywane są ozdobne zastawy i porcelana. W tym stylu dominują jasne, kremowe tonacje i białe kolory mebli korespondujące z dekoracyjnymi frontami i ozdobnymi blatami. Najczęściej wybór pada na naturalne barwy drewna, w których wyraźnie widoczne słoje są zabezpieczane bezbarwnym lakierem. Częstym dodatkiem są wzorzyste kafelki umieszczane na ścianach między blatem, a górnymi szafkami. Sprawiają one, że kuchnie są wnętrzami przytulnymi i pełnymi ciepła. Dodatkowo, wyraźne nawiązanie do popularnych niegdyś w każdej kuchni przeszklonych kredensów, nadaje wnętrzom wyjątkowego klimatu i charakteru. Wśród stylów klasycznych możemy wyróżnić: kuchnie włoskie, prowansalskie, angielskie  oraz rustykalne, które z roku na rok znajdują coraz większe grono wielbicieli. 

Firma PimTek od lat specjalizuje się w wykonywaniu kuchni klasycznych na wymiar, również tych o nietypowych ustawieniach i metrażach. 

W poniższej galerii znajdą Państwo nasze realizacje i inspiracje kuchni klasycznych na zamówienie.

Mebica-Nova, ul. Franciszka Kawy, 01-496 Warszawa, tel. 501 192 081,  501 155 046, e-mail: mebicabartycka@wp.pl, pimtek@pimtek.pl

.